Kedves Látogató! Igyekeztem összegyűjteni a meséhez és vershez kapcsolódó eszközöket, lehetőségeket.
Mese
- Mesemondás: A mese sokkal élvezetesebb a gyerekek számára, ha az óvónő fejből mondja. Minél több hangefektust (pl.: kopogás) teszel bele, annál jobban beleélik magukat a gyerekek a történetbe. Akár be is lehet vonni a gyerekeket (pl.: a három kismalac c. mesében a fújásba) az efektusokba.
- Bábozás: A gyerekek szeretik a bábokat. A mese elmondása után szeretik a gyerekek maguk is előadni a bábokkal a történetet.
- Síkbáb
- Ujjbáb
- Kézbáb
- Tapasztalat: Amikor a csoportomban a három kismalac volt a mese, a gyerekeknek is készítettünk közösen bábokat. Több gyereket hosszan lekötött a bábozás, amihez fakockából meg is építették a három házat.
- Diavetítés
- Lehet ez igazi diavetítővel vagy akár megrajzolt vagy kinyomtatott képekkel.
- Mese eljátszása fejdíszekkel és néhány kellékkel.
Vers
- Versből egy tárgy
- Szeretem feldobni a versmondást azzal, hogy egy gyereket beállítok a kör közepére és a kezébe adok egy tárgyat, ami benne van a versben. A gyerek azt a tárgyat viheti körbe, körbe a körön belül, amíg a többiekkel mondjuk a verset. Amikor vége a versnek, tovább kell adnia a tárgyat annak, aki előtt volt a vers végén.
- Versről egy kép
- A képek segítenek a gyerekeknek a vers megtanulásában.
- Tapasztalat: Még óvodás koromból van egy nagyon kedves élényem. Az óvónénieim rajzoltak egy hatalmas képet a Nemes Nagy Ágnes: Nyári rajz versről és még ma is tisztán látom, ahogy ők mutatják, hogy éppen miről szól a vers. Akkoriban hatalmasnak tűnt és gyönyörűnek.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: